רוצים לשמוע עוד על פרישה? הרשמו עכשיו!

chairs-daylight-designer-empty

טיפנסיוני לימי הקורונה בנושא – חל"ת / פיטורין

אנו נמצאים בתקופה קשה ומורכבת עקב התפשטות נגיף קורונה. 

שכירים רבים מוצאים עצמם בחל"ת ורבים אחרים מפוטרים. מעבר לקושי הכלכלי המיידי שנוצר (ועל כך אכתוב בלי נדר במאמר נפרד) קיימת שאלה נוספת – 

מה קורה עם תכניות הפנסיה במצב בו אין מעסיק שיעביר הפקדה שוטפת?

קרן פנסיה

אתייחס כאן לקרנות הפנסיה החדשות בלבד (למי שמחזיק בקרנות וותיקות יש צורך בהתייעצות מפורטת מה לעשות כדי שלא יאבד את זכויותיו).

לעמית פעיל (מי שיש הפקדות-דמי גמולים שוטפות מידי חודש) בקרן הפנסיה קיים כיסוי ביטוחי של נכות ושארים. במקרה של הפסקת ההפקדות, מצב העמית בקרן משתנה ל"לא פעיל" אולם אז מופעל בקרן הפנסיה מנגנון אוטומטי של "ארכת ביטוח" למשך 5 חודשים והכיסויים הביטוחיים של קרן הפנסיה ממשיכים להיות תקפים לגביו.

מה קורה בתום תקופת "ארכת הביטוח"?

אם בינתיים במהלך תקופת ארכת הביטוח, העמית חזר לעבוד ושוב מופקדות בעבורו הפקדות חודשיות לקרן הפנסיה, הוא חוזר למצב "עמית פעיל" ללא כל פגיעה בוותק ובכיסויים הביטוחיים

לעומת זאת אם אין מעסיק חדש, על העמית ליזום בקשה לקרן הפנסיה להפעיל מנגנון "הסדר ביטוח". בקשה זו חייבת להיעשות במהלך תקופת "ארכת הביטוחעל מנת שיישמר הרצף הביטוחי.

מנגנון "הסדר הביטוח" מאפשר לעמית להיות מכוסה הכיסויים הביטוחיים של קרן הפנסיה עד שנתיים ממועד הפסקת התשלומים. יש לשים לב כי משך תקופת "הסדר הביטוח" יהיה קצר יותר למי שהוותק שלו בקרן הפנסיה קטן משנתיים.

ביטוח מנהלים

מי שמחזיק ביטוח מנהלים והמעסיק הפסיק להפקיד עבורו את תגמולי הביטוח בביטוח המנהלים קיים "הסדר ריסק זמני אוטומטי" למשך 90 יום. עלות הכיסוי הביטוח ייגבה מתוך הצבירה שבפוליסה

אם העובד לא חוזר לעבוד במהלך תקופה זו, עליו לפנות לחברת הביטוח ולבק=A9 את =94ארכת ה"ריסק זמני" . ניתן להאריך עד D712 חודש (ממועד הפסקת הפקדות המעסיק).

קיימות  פוליסות חדשות יותר שבהן הריסק הזמני האוטומטי הינו למשך 5 חודשים ניתן לבקש הארכה של עד שנתיים ממועד הפסקת ההפקדות.

שימו נא לב! לעובדים רבים יש ביטוחי מנהלים לעיתים עם וותק רב ותנאים מיוחדים יש צורך בהתייעצות מפורטת מה לעשות בכדי שלא לאבד את זכויותיהם

רוצה לדעת עוד על הנושא?

הגיע הזמן שנדבר!

הצהרה: מאמר זה הינו בגדר הסבר ומידע כללי בלבד לרשות הציבור ואין לראות בו בשום דרך הצעה, ייעוץ, המלצה. פרסום זה אינו מהווה שיווק פנסיוני ו/או שיווק השקעות ואין באמור בו תחליף לייעוץ, מכל סוג שהוא, המתחשב בנתוניו ובצרכיו האישיים והספציפיים של כל לקוח.

התקשרו אליי עכשיו למספר: 053-422-2012

או שלחו לי מייל לכתובת: Fruchter.finance@gmail.co.il  עם המספר שלכם – ואחזור אליכם בשמחה!

אני זמין גם בוואטצאפ whatsapp

מבטיח לענות ולחזור לכולם.

מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה.

שלכם,

אריאל.

מתכנן פיננסי ומתכנן פרישה מוסמך.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

Tax time

זהירות!! תאונת מס

עובדים רבים שמגיעים לדרגות בכירות ולשכר גבוה בגילאי 50 או 60, יגלו שבאופן פרדוקסלי, למרות ההכנסות הגבוהות הקצבה הצבורה בקופות שברשותם תניב קצבה שלא תספיק לשמירת רמת החיים שלהם ערב הפרישה.

לקריאה »

השירותים שלנו:

ראו גם:

היי,

טוב להיות בקשר

הכניסו כאן פרטים ונקבע פגישה